Zaproszenie na IX kolejkę I ligi

13 – go listopada rozegrana zostanie ostatnia kolejka I ligi.Meczem tygodnia bez wątpienia będzie pojedynek mistrza i vice – mistrza Polski w Gdyni.

Arka Gdynia – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź (sobota, godz. 13.00; Michalik, Janeczko, Jaczek)
Rewanż za ostatni finał Mistrzostw Polski, oraz mecz o „mistrzostwo jesieni”. Taka stawka powinna wystarczyć, aby kibice licznie pojawili się w Gdyni, a zawodnicy pokazali rugby na dobrym poziomie.

AZS AWFiS Gdańsk – Lechia Gdańsk (sobota, godz. 11.00; Janeczko, Michalik, Jaczek)
Mecz raczej ze zdecydowaną przewagą Biało – Zielonych, jednak trener Marek Płonka raczej nie zagra najsilniejszym składem dając zagrać młodszym zawodnikom i dublerom.

Posnania Poznań – Budowlani Lublin (sobota, godz. 14.00; Kościelniak, Jarowicz, Wietek)
Ten mecz może nawet decydować o IV miejscu w lidze. Tym razem jednak zdecydowanym faworytem jest Posnania, która po serii niespodziewanych zwycięstw praktycznie już zapewniła sobie udział w play – off.

Folc AZS Warszawa – Bakoma Orkan Sochaczew (sobota, godz. 12.00; Szostek, Zeszutek, Kapustka)
Dla gospodarzy mecz o prestiż, dla Orkana nadal walka o wejście do pierwszej szóstki, ( co najmniej remis zapewnia awans do grupy mistrzowskiej)

Skra Warszawa – Porta Ogniwo Sopot (sobota, godz. 14.00; Piotrowicz, Choduń, Ciesielski)
Dla obu ekip jest to ważny mecz, bo Skra walczy o utrzymanie się w lidze i każdy punkt jest na wagę złota, a Ogniwo nadal ma teoretyczne szanse na awans do grupy mistrzowskiej, więc kibice na Wawelskiej będą mięli szansę oglądać znów najlepszego rugbistę ostatnich lat Grzegorza Kacałe, obecnie grającego trenera w zespole z Sopotu.