Zaproszenie na jesienną ligę

Ekstraliga – runda VII – 19/20.10.2013
Awenta MKS Pogoń Siedlce v MKS Ogniwo Sopot 38:5 (10:5)
sędziowali:Szczepański, Piotrowicz, Reks.
KS Budowlani Lublin v Master Pharm Budowlani Łódź S.A. 24:36 (17:21)
B.Lublin: Wojciech Piotrowicz 14, Stanisław Niedźwiecki 5, Marcin Tatara 5.
B.Łódź: Sebastian Łuczak 11, Minda Abashidze 5, Krzysztof Justyński 5, Jakub Similski 5, Maciej Orłowski 5, Adrian Ignaczak 5.

KS Posnania Poznań v RC Arka Gdynia 0:71 (0:26)
Arka: Dawid Banaszek 21, Szymon Sirocki 15, Kazimierz Raszpunda 10, Paweł Dąbrowski 10, Wiktor Zaradzki 5, Marcin Siemaszko 5, Władysław Grabowski 5.
RC Orkan Sochaczew v RC Lechia Gdańsk 24:49 (16:25)
Orkan: Miłosz Popławski 14, Piotr Wawrzyczak 5, Marcin Krześniak 5
Lechia: Rafał Janeczko 12, Grzegorz Buczek 12, Dariusz Wantoch-Rekowski 10, Piotr Jurkowski 10, Piotr Piszczek 5.

I liga – runda V, 19/20.10.2013
RKS Skra Warszawa v KS Budowlani Łódź 83-7 (33:0)
(Hubert Bedyński, Wiesław Piotrowicz)
Punkty dla Skry: Paweł Krajewski 25 (5P), Maciej Matusewicz 18 (9pd), Kamil Matysiak 10 (2P), Kacper Banasiak 5 (P), Sebastian Kostałkowski 5 (P), Krzysztof Majcher 5 (P), Łukasz Nowosz 5 (P), Artur Hoppe 5 (P), Łukasz Ślusarczyk 5 (P);
Punkty dla Budowlanych: Marcin Urbaniak 5 (P), Kamil Szczepaniak 2 (pd);
Żółta kartka: Łukasz Ślusarczyk (Skra).
Frogs Warszawa v RC Czarni Pruszcz Gdański 20-10 (12:5) (Łukasz Jasiński, Damian Wolsza)
Punkty dla Frogs: Mikołaj Kacz 15 (2P, 1pd, 1K), Patrick Mitchell 5 (P);
Punkty dla Czarnych: Adrian Adamiak 10 (2P);
Żółte kartki: Steven Weeks-Johnson (Frogs), Adrian Kostrzewiński, Norbert Kamoń (obaj Czarni).
Alfa Bydgoszcz v RzKS Juvenia Kraków 7-67 (0:36)
(Dariusz Marciniak, Grzegorz Szostek)
Punkty dla Juvenii: Mateusz Ingarden 15 (3P), Paweł Wojciechowski 13 (1P, 4pd), Damian Zając 10 (2P), Bartłomiej Sierant 9 (1P, 2pd), Łukasz Kościelniak 5 (P), Mariusz Knowa 5 (P), Maciej Mączka 5 (P), Jacek Bielawski 5 (P);
Punkty dla Alfy: Kamil Dąbrowski 5 (P), Marcin Dankowski 2 (pd);
Żółta kartka: Tomasz Świadek (Juvenia).

II liga – runda IV, 19/20.10.2013
Biało-Czarni Nowy Sącz v RC Ruda Śląska 22-36 (8:17)
(Janusz Wik)
Punkty dla Rudy Śląska: Patryk Mamecki 10 (2P), Płusa 10 (2P), Siwura 6 (3pd), Nowak 5 (P), Jurczyński 5 (P);
Punkty dla Biało-Czarnych: Olszewski 10 (2P), Goliński 5 (P), Zygłowicz 5 (1pd, 1K), Kubisz 2 (pd).
BBRC Łódź v KS Rugby Wrocław 22-32 (17:12)
(Jonathan McDonald)
Punkty dla KS Rugby: Nicolas Molleda 12 (1P, 2pd, 1K), Paweł Duda 10 (2P), Marcin Grzesiak 5 (P), Paweł Golacki 5 (P);
Punkty dla BBRC: Radosław Wosiak 5 (P), Artur Mrowicki 5 (P), Wojciech Pawenta 5 (P), Mateusz Kowalewski 5 (P), Maciej Rudalski 2 (pd).
AZS UZ RC Zielona Góra v RC Legia Warszawa 5-24 (0:14) (Grzegorz Piaskowski)
Punkty dla Legii: Łukasz Kokoszka 14 (1P, 3pd, 1K), Jan Bukowski 5 (P), Michał Zdziech 5 (P);
Punkty dla AZS UZ: Łukasz Smejlik 5 (P);
Żółte kartki: Przemysław Kindera, Filip Wielgosz (obaj AZS UZ).

Hitem kolejki może być spotkanie na gorącym terenie Orkana Sochaczew z drużyną Mistrza Polski Lechii Gdańsk jak razie największym rozczarowaniem ekstra-ligowej jesieni, na pewno nie tylko miejscowi kibice liczą na wielkie emocje a nawet na niespodziankę, według zasady BIJ MISTRZA…Bardzo ciekawe spotkanie kibice rugby obejrzą na pewno w Siedlcach gdzie miejscowa Pogoń podejmie będącego na fali beniaminka z Sopotu. Niespodzianka w tym meczu czyli wygrana gości ostro namieszała by w tabeli. Spotkanie to na pewno pokaże prawdziwą wartość wielokrotnych Mistrzów Polski z Wybrzeża.
Kolejnym meczem, który na pewno ma swój smaczek będą derby Budowlanych w Lubinie, przegrany będzie musiał się pogodzić z walką o utrzymanie się w ekstralidze.
Poznań będzie gościł niepokonanych w tym sezonie Gdynian i tu chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie przewiduje niespodzianki, gdyż gospodarze przeżywają głęboki kryzys i są na razie głównym kandydatem do spadku w tym sezonie
oprócz EKSTRALIGI mamy jeszcze 6 ciekawych spotkań w I i II lidze…
ZAPRASZAMY NA LIGOWE STADIONY !!!!

www.pzrugby.pl