Zaproszenie na LIBERTY CUP WARSAW 7’s – transmisja na żywo

Już od godziny 10 rano, w piątek 11 listopada 2011 roku, po 19 dniach od finału Pucharu Świata w rugby rozgrywanego w Nowej Zelandii i zakończonego ich triumfem, reprezentacja Polski w rugby 7, w jej olimpijskiej odmianie, zmierzy się w prestiżowym międzynarodowym turnieju rugby „LIBERTY CUP WARSAW 7’s z reprezentacjami Mołdawii, Ukrainy, Rumunii oraz z najlepszymi ekipami polskich 7 na czele z Mistrzem Polski Lechią Gdańsk.
Turniej ten będzie najsilniej obsadzonym w tym roku turniejem w Polsce, poza eliminacjami ME, które były rozgrywane w Gdańsku w maju. Nasz turniej pragniemy wpisać na stałe do kalendarza imprez sportowych Warszawy i Polski.
Jest to także hołd złożony naszym ojcom za ich walkę i ofiarność w walce o odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

Na boisku rugby stołecznej AWF przy ul. Marymonckiej 34, o miano zwycięzcy będzie grało 8 drużyn. Składy startujących ekip zapowiadają kibicom nie lada emocje oraz wysoki poziom sportowy zawodów. W rywalizacji z tymi silnymi rywalami zobaczymy odmłodzoną reprezentację Polski , która przygotowuje się do startów w eliminacjach do ME, w których ubiega się o awans do światowej elity rugby 7.
Drużyny będą podzielone na dwie grupy (eliminacje) po 4 zespoły, po grach eliminacyjnych rozegrają mecze półfinałowe w grupach Cup i Plate , a następnie gry finałowe o miejsca. Mecze finałowe turnieju rozpoczną się ok. 14.30.

Patronat nad turniejem objęli:
Prezydent m.st.Warszawy – Pani Hanna Gronkiewicz- Waltz
Marszałek Sejmiku Woj. Mazowieckiego – Pan Adam Struzik
Burmistrz Dzielnicy Warszawa Bielany – Pan Rafał Miastowski

Sponsorem Generalnym turnieju jest Dalkia – SPEC, a Sponsorem SKOK Wołomin.

Dzięki hojności naszych pozostałych partnerów: Browaru Konstancin, firmie POLCOURT oraz Carolina Car Company – dealera marki Toyota, po turnieju tradycyjnie odbędzie się trzecia część zawodów.
Organizatorami zawodów jest Polska Agencja Rozwoju Rugby przy współpracy z Zarządem AZS Środowisko Warszawa.
Podczas zawodów organizatorzy przygotowali dla kibiców stoiska z napojami oraz grille.

Serdecznie zapraszamy na ostatni już w tym roku rugbowy akcent na Bielanach. Do zobaczenia na turnieju !

Oglądaj na żywo!
www.rugby.info.pl/live2.php

materiały prasowe