Zdecydowana wygrana 29:3

Říčany k/Pragi, Czechy – Polska3:29 (3:29)

Punkty: David Chartier 19, Romuald Berthe 5, Alexandre Beccuau 5.
POLSKA: Jean Boutes (42′ Grzegorz Janiec), Kamil Bobryk (77′ Adrian Chróściel), Marcin Wilczuk (50′ Sławomir Kaszuba), Tomasz Hebda (57′ Michał Krużycki), Kacper Ławski, Etienne Zyk, Mateusz Bartoszek, Tom Jankowski (66′ Stanisław Niedźwiecki), Łukasz Szostek (66′ Daniel Trybus), Leandre Billaud (70′ Dawid Banaszek), Alexandre Beccuau, Romuald Berthe, Tomasz Stępień, Tomasz Gasik (78′ Wojciech Piotrowicz), David Chartier.

można zobaczyć powtórkę meczu
http://www.strizna.cz/video/ceska-republika-vs-polsko-671.aspx

Po analizie meczu z akademicką reprezentacją Francji i zasięgnięciu informacji w klubach trener Tomasz Putra zdecydował o powołaniu na pierwszy mecz w ramach nowej edycji rozgrywek w Pucharze Europy Narodów dywizji 1B z Czechami następujących zawodników:

Formacja młyna:
Bobryk Kamil, Janiec Grzegorz, Piorkowski Eric, Wilczuk Marcin, Boutes Jean, Chróściel Adrian, Hebda Tomasz, Krużycki Michał, Ławski Kacper, Zyk Etienne, Bartoszek Mateusz, Jankowski Tom, Niedźwiecki Stanisław, Kaszuba Sławomir;

Formacja ataku:
Szostek Łukasz, Vaissiere Cedric, Popławski Dawid, Chartier David, Banaszek Dawid, Billaud Leandre, Beccuau Alexandre, Stępień Tomasz, Łukasiewicz Wojciech, Gasik Tomasz.

Rezerwowi: Nowicki Aleksander, Andrzejczuk Robert, Miśkiewicz Łukasz, Ripert Benoit.

Zbiórka zawodników grających w klubach polskich w środę, 3 października o godz. 10.00 w siedzibie Związku przy ul. Marymonckiej 34.

Przypomnę, że naszymi grupowymi rywalami w sezonach 2012/2013 i 2013/2014 będą reprezentacje Ukrainy, Mołdawii, Niemiec, Czech i Szwecji, a zwycięzca rywalizacji poza awansem do dywizji 1A będzie miał szanse gry w barażach do RWC 2015 w Anglii.

Jesienny kalendarz gier w naszej dywizji wygląda następująco:
1. Czechy v Polska, 06.10.2012
2. Szwecja v Ukraina, 20.10.2012
3. Szwecja v Mołdawia, 27.10.2012
4. Niemcy v Ukraina, 27.10.2012
5. Polska v Niemcy, 03.11.2012
6. Czechy v Szwecja, 10.11.2012
7. Niemcy v Mołdawia, 17.11.2012
8. Ukraina v Czechy, 17.11.2012