Zdyskwalifikowani, ale zwycięzcy

Nie dla wszystkich zespołów Turniej Rugby 7 w Lubinie był udany i nie chodzi tu o wyniki, ale sam fakt uczestnictwa. Z braku okazania licencji, ekipa z Wrocławia została wykluczona z imprezy. Koło ratunkowe rzucili rugbyści Miedziowych Lubin, którzy ostatecznie pozwolili zagrać rywalom ze stolicy Dolnego Śląska. Wyniki wrocławian nie były jednak brane pod uwagę w końcowej klasyfikacji.
Trzeba przyznać, że to czego nie mogli zamówić rugbyści tego dnia, to pogoda. Ta jednak dopisała sportowcom, którzy mogli skupić się wyłącznie na graniu. W rywalizacji wzięli udział gospodarze Miedziowi Lubin oraz Husar Bolesławiec, RC Ruda Śląska, Owal Leszno i nieklasyfikowany zespół z Wrocławia.

Miedziowi już na starcie dostali kubeł zimnej wody. Znacznie lepszy od nich zespół Husara Bolesławiec pokonał gospodarzy 34:0, a do przerwy 17:0. Drugi mecz lubinianie zagrali ze zwycięzcą międzynarodowego Turnieju Rugby 7 w Bolesławcu, RC Igloo Rudą Śląską. Tutaj również bez większych niespodzianek wygrali faworyci, czyli ekipa z Rudy Śląskiej (43:0). Swoje szanse na trzecią lokatę, Miedziowi mogli upatrywać w pojedynku z teoretycznie słabszym Owalem Leszno. Mecz miejscami nie należał do najłatwiejszych, ale to właśnie w tym pojedynku gospodarze zdobyli jedyne punkty w turnieju. Do przerwy wygrywali 12:5. W drugiej połowie Leszno opadło z sił i spotkanie ostatecznie wygrali Miedziowi, 19:5.

Gdyby ekipa z Wrocławia pamiętała o zabraniu licencji, to wygrałaby cały turniej. W pierwszym pojedynku pokonali Rudę Śląską 21:14. W drugim meczu rozgromili Husara Bolesławiec 40:0. W trzecim spotkaniu zdominowali Miedziowych Lubin wynikiem 41:0 i w końcu w czwartym pojedynku ograli Owal Leszno, 29:0.
Zwycięzcą Turnieju Rugby 7 w Lubinie został zespół Husara Bolesławiec. Druga lokata przypadła RC Rudzie Śląskiej, natomiast brąz Miedziowym Lubin. Czwarte miejsce z racji wszystkich przegranych pojedynków zajęła ekipa Owalu Leszno.

– Jesteśmy jeszcze beniaminkiem w tym sporcie i mimo, że ciężko z rugby u nas w Lubinie, to sądzę, że dajemy radę i idziemy do przodu – powiedział Dominik Jaremko, zawodnik Miedziowych Lubin.