Zmarł Sylwester Paweł Rozdżestwieński

Zmarł w wieku 72 lat Sylwester Paweł Rozdżestwieński
polski sportowiec, dziennikarz i nauczyciel, były dyrektor Szkoły Podstawowej w Żukowie, mistrz Mazowsza w biegu na 400 i 800 metrów, honorowy obywatel gminy Iłów. Wieloletni komentator, dziennikarz, spiker i kibic ogólnopolskich i międzynarodowych imprez lekkiej atletyki, tenisa stołowego, piłki siatkowej, rugby oraz innych wydarzeń sportowych.

Sylwester Paweł Rozdżestwieński (ur. 17 maja 1941 w Warszawie, zm. 15 maja 2013 w Sochaczewie) – polski sportowiec, dziennikarz i nauczyciel, były dyrektor Szkoły Podstawowej w Żukowie, mistrz Mazowsza w biegu na 400 i 800 metrów, honorowy obywatel gminy Iłów.

Życiorys
Sylwester Rozdżestwieński urodził się 17 maja 1941 r. w Warszawie, skąd został wysiedlony przez Niemców wraz z rodziną po klęsce powstania warszawskiego. Po roku wraz z rodziną powrócił do kraju i osiadł w Iłowie, gdzie w wieku 13 lat ukończył siedmioklasową szkołe podstawową. Edukację kontynuował w Liceum Ogólnokszałcącym im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, a później w Studium Nauczycielskim w Płocku na kierunku wychowanie fizyczne z biologią. Studiował również na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Po zakończeniu edukacji rozpoczął pracę jako nauczyciel w szkole podstawowej nr. 2 w Sochaczewie oraz kilku innych placówkach edukacyjnych na terenie powiatu odchodząc na emeryturę ze stanowiska dyrektora szkoły podstawowej w Iłowie w 2000 r. Był również dziennikarzem lokalnej gazety „Echo Powiatu” oraz pracownikiem radia FAMA Sochaczew dla którego to przeprowadzał wywiady z osobami ze świata sportu. Prowadził i komentował wiele imprez sportowych, między innymi Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków oraz Półmaraton w Łowiczu, w latach 2010-13 pełnił funcję prezesa Sochaczewskiej Rady Sportu.[2]

Zmarł w Sochaczewie 15 maja 2013 roku.

redakcja www.rugby.info.pl, składa szczere kondolencje wszystkim bliskim, pogrążając się we wspomnieniach o zmarłym nauczycielu i koledze a przede wszyskim wielkim autorytecie.

Marcin Wylot, Maciej Misiak, Krzysztof Lewandowski

wikipedia.org