Zmiana w sztabie szkoleniowym reprezentacji Szwajcarii

Olivier Nier oraz Eric Melville otrzymali nominacje na nowych trenerów narodowej XV Szwajcarii, a Mathieu Guyou objął funkcje managera reprezentacji.

Olivier Nier, urodzony 14 czerwca 1964 roku w Grenoble, jest byłym trenerem U.S. Oyonnax, Pays d’Aix Rugby Club, Rugby Club Massy Essonne oraz reprezentacji Rumunii, z którą zwyciężył w Pucharze Narodów Europy oraz awansował do Rugby World Cup w Nowej Zelandii 2011. Jest również profesorem w Katedrze Zarządzania Uniwersytetu w Lionie.

Eric Melville, urodzony 27 czerwca 1961 roku w RPA, posiada francuskie obywatelstwo i grał w reprezentacji Francji na wiązaczu. Pełnił funkcję managera w RC Toulonnais oraz był trenerem U.S. Oyonnax. Nastepnie został trenerem w Grasse, a od 2010 roku w Stade Dijonnais.

Mathieu Guyou, urodzony 4 lipca 1975 roku, jest byłym zawodnikiem reprezentacji Szwajcarii, gdzie rozegrał 47 spotkań. Karierę reprezentacyjną zakończył w 2016 roku, grał jako środkowy ataku oraz był kapitanem.

Swoje pierwsze mecze w naszej grupie Szwajcarzy rozegrają 19 i 26 listopada, przeciwko Portugalii i Mołdawii na stadionie miejskim w Yverdon.

Na podstawie http://www.suisserugby.com/

Muszak