Zwycięskie tourne Młodzieżówki na Ukrainie

Przygotowująca się do ME U19 kadra młodzieżowa dobrze wypadła w test – meczach z Ukrainą wygrywając 17:7 i 39:3
Poniżej statystyki…

Ukraina – Polska (U19) 7:17(0:12)
pkt: Marek Przychocki 5, Robert Kwiatkowski 5, Bartłomiej Szukocki 5, Tomasz gasik 2.

Trener: Maciej Misiak

Spotkanie pomimo niskiego wyniku od początku do końca pod dyktando Polski, która dominowała praktycznie w każdym elemencie gry. Wszystkie punkty zdobywamy po zespołowych akcjach. Dobrze zagrali zawodnicy młyna, dominowali oni w autach i młynach, niestety zawodnicy tyłów wielokrotnie gubili piłkę w dogodnych sytuacjach.

Ukraina – Polska (U19) 3:39(0:10)
pkt: Tomasz gasik 15, Marek Przychocki, Sebastian Mikulski, Wojciech Piotrowicz, Cezary Księżopolski po 5, Łukasz Szablewski 4.

15.Piotrowicz /Lusztak /

Początek meczu wymarzony po świetnym maulu autowym zdobywamy przyłożenie (Mikulski) i podwyższamy (Gasik). Od 15 minuty inicjatywę przejmują Ukraińcy. Agresywną grą w obronie i ruckach dezorganizują nasze próby podwyższenia wyniku, w tym czasie obie ekipy punktują z karnych. W drugiej odsłonie na boisko wchodzi cała ławka rezerwowych, porządkujemy szyki i z każdą minutą przewaga Polski rośnie. Kibice na stadionie Spartaka oglądają widowiskowe ataki biało – czerwonych. Wygrywamy wysoko a najładniejszą akcję meczu wykonuje Kamil Matysiak – przechwytuje pilkę na swoim polu punktowym i w sprinterskim stylu mija kilku rywali, naciskany po 70 metrowym rajdzie podaje do grającego dobre spotkanie Wojciecha Piotrowicza, który pieczętuje wysokie zwycięstwo „naszej” Młodzieżówki.