Angielska Premiership – 3 kolejka, wyniki, opisy, statystyki, skróty.

Northampton Saints – Harlequins 40:22

Northampton Saints w tym sezonie rozpoczął rozgrywki od 3 zwycięstwa zxrzędu. Dla Harlequins to 2 porażka. Northampton od kilku lat nie daje szans Harlequins u siebie na Franklins Gardens.
Pierwsza połowa należała do gospodarzy. W drugiej wyższe posiadanie piłki mieli goście. Northampton zdobyło w meczu 5 przyłożeń. Harlequins zdobyło 3 przyłożenia.
Zespół gospodarzy przebiegł z piłką 443 metry, a goście 325 metry. Northampton przechodziło obronę 20 razy, a Harlequins aż 32 razy. W liczbie  podań obie drużyny nie wyróżniały się – 150 do 141. Podobnie było w walce w raku. Northampton wygrało 85, a Harlequins 76 razy. Gospodarze zrobili 131 szarż, a goście 139 szarż.

2 min – karny Marcus Smith (10) – Harlequins
5 min – przyłożenie Taquele Naiyaravoro (11) – Northampton
10 min – przyłożenie Teimana Harrison (8) – Northampton
11 min – podwyższenie James Grayson (10) – Northampton.
14 min – karny James Grayson (10) – Northampton.
25 min – przyłożenie Taquele Naiyaravoro (11) – Northampton
26 min – podwyższenie James Grayson (10) – Northampton.
36 min – przyłożenie Mike Haywood (2) – Northampton
40 min – przyłożenie Cadan Murley (23) – Harlequins
Wynik 27:8
57 min – przyłożenie Chris Robshaw (7) – Harlequins
58 min – podwyższenie Brett Herron (22) – Harlequins
60 min – drop goal James Grayson (10) – Northampton.
61 min – karny James Grayson (10) – Northampton.
64 min – przyłożenie Teimana Harrison (8) – Northampton
65 min – podwyższenie James Grayson (10) – Northampton.
74 min – przyłożenie Cadan Murley (23) – Harlequins
75 min – podwyższenie Brett Herron (22) – Harlequins

Bristol Bears – Sale Sharks 16:10

Niedźwiedzie wygrali 2 mecz w tym sezonie. Rekiny zaś odniosły 2 porażkę.
Przewagę w posiadaniu piłki w całym meczu mieli goście (52% do 48%), choć w pierwszej połowie dominowały Niedźwiedzie, a w drugiej Rekiny. Oba zespoły zdobyły po jednym przyłożeniu. Drużyna z  Bristol przebiegła w tym meczu 257 metrów do 420 metrów drużyny z Sale. Gospodarze 14 razy przechodzili obronę do 27 razy gości. Bristol miał w meczu 75 podań do 106 podań Sale. 73 wygrane raki dla Bristol i 80 dla Sale. Gospodarze zrobili 130 szarż do 109 szarż gości.
19 min – karny Callum Sheedy (10) – Bristol
27 min – karny Callum Sheedy (10) – Bristol
32 min – karny Callum Sheedy (10) – Bristol
Wynik 9:0
62 min – karny AJ MacGinty (22) – Sale
69 min – żółta kartka Chris Vui (5) – Bristol
77 min – przyłożenie Ioan Lloyd (22) – Bristol
78 min – podwyższenie Callum Sheedy (10) – Bristol
79 min – przyłożenie Cameron Neild (20) – Sale
79 min – podwyższenie AJ MacGinty (22) – Sale

Leicester Tigers – Gloucester 16:13

Leicester wygrali swój pierwszy mecz w sezonie. Gloucester na odwrót, przegrali pierwszy mecz w sezonie. Faworytem meczu byli gospodarze, bo od 2011 roku nie przegrali u siebie z Gloucester.
Posiadanie piłki w pierwszej połowie należało do Tigers (59% do 41%). Druga połowa to dominacja Gloucester (66% do 34%). Zespół Leicester przebiegł z piłką 374 metry i 21 razy pokonywał defensywę Gloucester. Goście przebiegli 324 metry z piłką i 30 razy pokonywali defensywę Leicester. W ilości podań Gloucester przeważał – 179 podań do 112 Leicester. Tak samo w wygranych rakach – Gloucester wygrało ich 102, a Leicester wygrało 83.
W defensywie bardziej napracowali się gospodarze, robiąc 149 szarż, gdzie goście zrobili ich 135.

2 min – żółta kartka Ed Slater (4) – Gloucester
3 min – karny Noel Reid (10) – Leicester
6 min – karny Billy Twelvetrees (13) – Gloucester
22 min – przyłożenie Noel Reid (10) – Leicester
23 min – podwyższenie Tom Hardwick (12) – Leicester
36 min – karny Billy Twelvetrees (13) – Gloucester
Wynik 10:6
48 min – przyłożenie Joe Simpson (9) – Gloucester
49 min – podwyższenie Billy Twelvetrees (13) – Gloucester
67 min – karny Tom Hardwick (12) – Leicester
80 min – karny Tom Hardwick (12) – Leicester

Saracens – London Irish 16:13

Saracens wygrywają swój drugi mecz w sezonie. Irish zalicza drugą porażkę. To 4 z rzędu zwycięstwo mistrzów Anglii nad London Irish na Allianz Park.
Posiadanie piłki w całym meczu leżało po stronie gości. Choć pierwsza połowa to przewaga Saracens (53% do 47%), to druga to przewaga dość wyraźna gości (64% do 36%). Obie drużyny z piłką przebiegły ten sam dystans – 307 metrów. Saracens pokonywali obronę 15 razy, Irish 12 razy.  W ilości podań też remis – 102 gospodarzy do 101 gości. Raków więcej wygrało Irish – 91. Saracens wygrali 82 razy. To że mecz był wyrównany świadczyć może ilość szarż. Saracens wykonali ich 139, w tym 127 z sukcesem. Irish wykonało 136, w tym 121 z sukcesem.

9 min – karny Stephen Myler (10) – Irish
14 min – karny Alex Lozowski (13) – Saracens
25 min – przyłożenie Titi Lamositele (3) – Saracens
31 min – karny Stephen Myler (10) – Irish
Wynik 8:6
53 min – przyłożenie Albert Tuisue (8) – Irish
54 min – podwyższenie Stephen Myler (10) – Irish
76 min – przyłożenie Ben Earl (7) – Saracens
80 min – karny Manu Vunipola (10) – Saracens

Wasps – Bath 30:22

Wasps w końcu wygrało w tym sezonie. Bath odnieśli drugą porażkę. Mecze pomiędzy tymi zespołami kończą się różnie. Poprzednio na Ricoh Arena wygrało Bath.
Mimo porażki większe posiadanie piłki w meczu leżało po stronie gości (43% do 57%). Ale to Wasps zdobyło 3 przyłożenia, a Bath tylko jedno. Zespół Wasps przebiegł z piłką 391 metrów i 28 razy pokonywał obronę. Bath przebiegł z piłką 354 metry i 20 razy pokonywał obronę. W rakach Wasps wygrywało tylko 66 razy przy 107 wygranych rakach Bath. Gospodarze wykonali 183 szarże z czego 163 były skuteczne. Bath wykonało 127 szarż, z czegotylko 99 było skutecznych.

4 min – karny Rhys Priestland (10) – Bath
26 min – karny Rhys Priestland (10) – Bath
29 min – karny Lima Sopoaga (10) – Wasps
32 min – karny Lima Sopoaga (10) – Wasps
34 min – karny Rhys Priestland (10) – Bath
40 min – przyłożenie Will Rowlands (5) – Wasps
40 min – podwyższenie Lima Sopoaga (10) – Wasps
Wynik 13:9
48 min – przyłożenie Zach Mercer (8) – Bath
49 min – podwyższenie Rhys Priestland (10) – Bath
53 min – karny Rhys Priestland (10) – Bath
65 min – przyłożenie Brad Shields (6) – Wasps
66 min – podwyższenie Lima Sopoaga (10) – Wasps
72 min – przyłożenie Dan Robson (9) – Wasps
73 min – podwyższenie Lima Sopoaga (10) – Wasps
79 min – karny Rhys Priestland (10) – Bath
80 min – karny Lima Sopoaga (10) – Wasps

Worcester Warriors – Exeter Chiefs 20:24

Worcester podejmował w ostatnim meczu 3 kolejki wicemistrza Anglii. Gospodarze przegrali swój 2 mecz w tym sezonie. Goście odnieśli 2 zwycięstwo. W meczach bezpośrednich na Sixways po raz 3 z rzędu wygrało Exeter.
Mecz należał do gości. W całym meczu Exeter miało 70% posiadania piłki. Wicemistrzowie przebiegli z piłką 372 metry, 22 razy pokonywali obronę i wykonali 208 podań. Gracze Worcester przebiegli z piłką tylko 235 metrów, 14 razy pokonywali obronę i wykonali 90 podań. Exeter wygrało 131 raków przy 47 wygranych Warriors.
Te wszystkie statystyki pokazują, że w obronie Exeter się nie napracowało. Wykonali tylko 81 szarż z czego 67 zakończonych sukcesem. Worcester natomiast wykonało 198 szarż z czego 176 zakończyło sukcesem.

7 min – karny Joe Simmonds (10) – Exeter
9 min – przyłożenie Perry Humphreys (14) – Worcester
10 min – podwyższenie Duncan Weir (10) – Worcester
15 min – karny – Duncan Weir (10) – Worcester
27 min – przyłożenie Perry Humphreys (14) – Worcester
28 min – podwyższenie Duncan Weir (10) – Worcester
39 min – przyłożenie Jack Maunder (9) – Exeter
40 min – podwyższenie Joe Simmonds (10) – Exeter
Wynik 17:10
65 min przyłożenie Matt Kvesic (8) – Exeter
66 min – podwyższenie Joe Simmonds (10) – Exeter
70 min – karny – Duncan Weir (10) – Worcester
75 min – przyłożenie Harry Williams (3) – Exeter
76 min – podwyższenie Joe Simmonds (10) – Exeter