Australia na kolanach

W sobotnim hicie grupy C doszło do wielkiej niespodzianki. Faworyzowani Wallabies musieli uznać wyższość Irlandii.
Porażka poważnie komplikuje sytuację Australijczyków, którzy w ćwierćfinale prawdopodobnie trafią na aktualnych mistrzów świata.

Spotkanie zaczęło się od ataków Wallabies. Z dwóch rzutów karnych James O’Connor wykorzystał jeden. W odpowiedzi Jonathan Sexton zdobył 6 punktów ( karny i drop goal) i zrobiło się 6-3. Coraz bardziej widoczna była dominacja irlandzkiego młyna. Australijczykom zaczął się przypominać koszmar sprzed 4 lat, gdy Anglicy wyeliminowali ich w ćwierćfinale. Główną słabością Wallabies była wtedy właśnie gra ich młyna.
W 23 minucie kolejne 3 punkty zdobył O’Connor i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6-6.
W drużynie Wallabies słabo grał Elsom, widoczna była nieobecność Robinsona i przede wszystkim Pococka. Australijski młyn nie radził sobie w konfrontacji z irlandzkim, Wallabies popełniali przewinienia ,w konsekwencji czego Irlandczycy zdobywali kolejne punkty z rzutów karnych.
Ostatnie minuty to zdecydowana przewaga Australii, której gracze byli jednak nieporadni i nie potrafili stworzyć sobie korzystnej okazji do przyłożenia. Irlandczycy mieli dogodna sytuację na na kilka minut przed końcem spotkania. Tommy Bowe przechwycił piłkę na własnej połowie, został jednak powstrzymany przez australijskich obrońców na kilka metrów przed linią końcową.
Irlandczycy udowodnili wszystkim niedowiarkom ( też się do nich zaliczałem), że będą się liczyć w tegorocznej edycji Pucharu Świata. Jeśli wygrają grupę C w ćwierćfinale trafią na drugą drużynę grupy D, czyli prawdopodobnie Walię lub Samoa ( bezpośrednie spotkanie tych drużyn jutro o godzinie 5.30, transmisja live na kanale France 3, retransmisja o 21.30 na polacie sport). Natomiast Australijczycy spotkają się ze zwycięzcą grupy D, czyli na 99 procent RPA. Nie oznacza to wcale , że są bez szans, jednak wszystkie ich słabości zostały dziś obnażone.

Australia Irlandia 6-15 ( 6-6 )