Grupa A. Japonia wyrzuca Szkotów z turnieju.

Japonia – Szkocja 28:21

Japonia zaskakuje. 3 lata przygotowywań, bardzo długi obóz przygotowawczy i efekty gotowe. Gospodarze bo wspaniałym meczu awansują z pierwszego miejsca do ćwierćfinałów. Czy Japonia to nadal zespół w tej drugiej, gorszej puli narodów grających w rugby czy to już ta pierwsza dywizja? Po tych 4 meczach odnosi się wrażenie, że Japonia jest już wśród najlepszych.
Ostatnie cztery bezpośrednie pojedynki między Japonią a Szkocją kończyły się zwycięstwami Szkotów. Dziś to Japonia była górą. Szkoci wracają do domu. Gregor Townsend nalega, by po tym meczu wyciągnąć wnioski i uczyć się na błędach.
W 6 minucie Finn Russell zdobył przyłożenie. Podwyższył Greig Laidlaw. W 18 minucie Japonia odpowiedziała przyłożeniem Kotaro Matsushima oraz podwyższeniem Yu Tamura. W 26 minucie przyłożył Keita Inagaki, a Tamura ponownie kopnął między słupy. Tuż przed przerwą 3 przyłożenie dla Japonii było dziełem Kenki Fukuoka oraz kolejne podwyższenie Tamury. Do przerwy 21:7.
Po przerwie już w 42 minucie drugie przyłożenie zdobył Kenki Fukuoka. Podwyższył ponownie Tamura. Wynik 28:7. W tym momencie rozpoczęła się pogoń Szkotów. Przyłożeniami popisali się WP Nel w 49 minucie i Zander Fagerson w 55 minucie. Podwyższali Laidlaw i Russell. Wynik 28:21 już do końca meczu się nie zmienił.