Harlequins poskromieni

W hicie 11 kolejki Aviva Premiership niepokonani dotychczas Harlequins spotkali się z mistrzami Anglii Saracens. Na stadionie Twickenham zasiadło 82 500 widzów co jest rekordem w historii angielskiej ekstraklasy.

Poziom spotkania nie rozczarował nawet najwybredniejszych fanów rugby. Pierwsza połowa to przewaga Saracens. Harlequins popełniali wiele błędów w obronie, które skutkowały kolejnymi rzutami karnymi. Będący w świetnej formie Farrell był tego dnia niezawodny i Saracens szybko wyszli na prowadzenie 9-0. W 19 minucie błąd Marlera wykorzystał Strettle i zrobiło się 16-3. Jeszcze przed przerwą kolejne 3 punkty dorzucił Farrell . Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 19-3 dla Saracens. Druga połowa to zdecydowana przewaga Harlequins, którym udało się zdobyć jedynie 5 punktów po przyłożeniu Marlera.
Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Saracens 19-11.
W innym wtorkowym spotkaniu Leicerster Tigers nie dali żadnych szans Worcester Warriors wygrywając na wyjeździe 32-13. Udało im się zdobyć punkt bonusowy, który zapewniło im przyłożenie Agulli z 79 minuty.
Na 3 miejsce w tabeli awansowali London Irish po zwycięstwie nad Exeter Chiefs 29-22.
Przyłożenia dla gospodarzy zdobyli środkowi ataku Ansbro oraz Hape.
Z dobrej strony pokazali się Northampton Saints, którzy pokonali Bath 22-13. Nie udało im się jednak zdobyć punktu bonusowego, przyznawanego za 4 przyłożenia. W bardzo dobrej formie jest ostatnio łącznik ataku Świętych Ryan Lamb, który liczy na powołanie do kadry.
W pozostałych spotkaniach Gloucester pokonali London Wasps 39-10, natomiast Sale Sharks odprawili z kwitkiem Newcastle Falcons wygrywając 27-19.