Pierwszy mecz dla All Blacks

Nowa Zelandia wygrała mecz otwarcia tegorocznego Pucharu 3 Narodów, pokonując w Auckland Australię 22:16. 17 punktów grającego na „10” Stephena Donalda uratowało drużynę All Black od pierwszej porażki w Pucharze na własnym stadionie od 1994r!

Jego postawa była o tyle zaskakująca, że na tej pozycji spodziewano się występu Luke’a McAlistera. Jednak swoim sobotnim występem Donald udowodnił, że to on zasługuje na koszulkę po Danym Carterze.

Gospodarze przystąpili do pojedynku bardzo spięci. Australijczycy dominowali w pierwszych 10 minutach. Przyłożenie Barnesa oraz podwyższenie i karny Giteau dały gościom prowadzenie 10:0. Pierwsze punkty dla Nowej Zelandii zdobył w 14 min. Donald z karnego, na co 5 min. później odpowiedział ponownie Giteau, wyprowadzając Wannabies na prowadzenie 13:3. W 25 min. piękną akcję przeprowadził środkowy Conrad Smith, a przyłożeniem zakończył McCaw. Do przerwy Australia prowadziła 13:10.
W drugiej połowie nie zobaczyliśmy już więcej przyłożeń, za to popis swoich umiejętności piłkarskich dał nam S.Donald, celnie egzekwując 4 rzuty karne, na co goście odpowiedzieli tylko jednym Giteau.

Już za tydzień All Blacks czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Na stadionie w Bloemfontein czeka ich walka z Mistrzami Świata drużyną RPA.

NOWA ZELANDIA – AUSTRALIA 22:16