Pierwszy remis Lwów

Kolejny emocjonujący mecz Lwów za nami. Tym razem szczęście nie sprzyjało wyspiarzom. Pomimo prowadzenia przez całe spotkanie kolejne zwycięstwo wymknęło im się spod nosa, gdy w ostatniej minucie meczu Danwel Demas zdobył przyłożenie, a Willem de Waal dorzucił 2 punkty z podwyższenia i mecz z Energing Springboks zakończył się remisem 13:13!

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Starannie konstruowane ataki Lwów i systematyczne zdobywanie terenu przyniosły przyłożenie „15” Keitha Earls oraz punkty z podwyższenia i karnego Ronana O’Gary.
Świetna gra Joe Worsleya i Martyna Williamsa oraz prowadzenie 10:0 uśpiły trochę Lwy. Znakomicie wykorzystali to gracze Energing Springboks (dwa karne Earla Rose) zmniejszając prowadzenie Lwów do czterech punktów. Kilka minut później po karnym Jamesa Hooka
Lions objęli prowadzenie 13:6 i spokojnie kontrolowali grę, aż do 80 minuty,gdy Danwel Demas zdobył przyłożenie, a Willem de Waal dorzucił 2 punkty z podwyższenia i zespół Energing Springboks mógł cieszyć się z niespodziewanego remisu.

8 Duane Vermeulen, 7 Jean Deysel, 6 Dewald Potgieter,
5 Wilhelm Steenkamp, 4 Steven Sykes, 3 Werner Kruger, 2 Bandise Maku, 1 Wian du Preez.

Rezerwowi: 16 Tiaan Liebenberg, 17 Patric Cilliers, 18 Franco van der Merwe, 19 Jacques Botes, 20 Heini Adams, 21 Willem de Waal,
22 Danwel Demas.

British and Irish Lions:

15 Keith Earls, 14 Shane Williams, 13 Riki Flutey, 12 Gordon D’Arcy, 11 Luke Fitzgerald, 10 Ronan O’Gara, 9 Harry Ellis, 8 Andy Powell,
7 Martyn Williams, 6 Joe Worsley, 5 Nathan Hines,
4 Donncha O’Callaghan, 3 John Hayes, 2 Ross Ford, 1 Tim Payne

Rezerwowi: 16 Lee Mears, 17 Phil Vickery, 18 Simon Shaw, 19 David Wallace, 20 Mike Blair, 21 James Hook, 22 Ugo Monye

Sędzia: Alain Rolland (Irlandia)* dla mnie obecnie najlepszy sędzia w Europie

Wyprawa Lwów do Afryki zbliża się powoli do końca. Do rozegrania pozostały już tylko (a może AŻ :-)dwa test mecze
z reprezentacją RPA. W najbliższą sobotę 27/06 na Loftus Versfeld w Pretorii, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa zespół Bulls, a tydzień później 4/07 na Coca-Cola Park, dawniej zwanym Ellis Park