Przegrana z Hiszpanami w ME U18

Początek meczu obiecujący, bardzo dobra gra naszego zespołu i dużo akcji zaczepnych. Pierwsi jednak punktują Hiszpanie z karnego. Efektem naszej dobrej gry sa dobre akcje Sylwka Fojutha, Karola Lipskiego i Radka Rakowskiego. Po jednej z akcji naszego zespołu wyrównujemy z karnego…
Poniżej również dotychczasowe wyniki ME Italia 2010’…

Krześniak

Ostanie 12 minut pierwszej odsłony bronimy się tuz przed swoim poelm punktowym na szczęście skutecznie. Niestety twarda walka spowodowała że kontuzji ulegają świetnie grający „9” Rafal Hildebrandt oraz „Francuz” Gislaine Agniel. Początek drugiej odsłony to walka w środkowej strefie. Hiszpanie wykorzystują silny wiatr i coraz częściej goszczą na naszej połowie, w końcu po szerokiej grze przykładają potem
wykorzystując dwa karne i dropa odskakują na 19:3.
My odpowiadamy nie celnym karnym Pietrzyka z 35 metrów i dobrymi akcjami młyna w których liderował Olek Nowicki. Kolejne wymuszone zmiany i żółta kartka z kapelusza dla Sebastiana Gruszczyńskiego powodują dezorganizacje naszej obrony. W końcowych minutach nad stadion przychodzi burza z ulewą, ostania minuta meczu przyniosło kolejne przyłożenie Hiszpanów po naszym młynie gubimy śliską piłkę, przejmują ją przeciwnicy i przykładają pieczętując swoja wygraną.
Bardzo dobra i obiecująca pierwsza połowa pokazała duży potencjał ekipy. W piątek przeciwnikiem w walce o 3 miejsce będą Holendrzy.

Pierwszy dzień Mistrzostw to niespodziewanie dobra postawa Niemców przeciw Irlandii, do 55 minuty meczu zanosiło się na wielką niespodziankę gdyż Niemcy prowadzili i mięli przewagę. Druga niespodzianka w grupie A to wygrana Belgów z Rosją w wyższym stosunku niż w ostatnim test-meczu z Polską 27-14. Bardzo dobry mecz rozegrali Gruzini przeciw Rumunii i na pewno są jedymi z kandydatów do medalu.
W grupie B planowe zwycięstwa faworytów w tym 104-3 Portugalii nad Szwajcarami.
Hiszpania – Czechy 53:5
Mecze półfinałowe były bardziej wyrównane w pierwszej czwórce wygrywają faworyci Hiszpanie i Portugalczycy
W dolnej czwórce niespodzianki – Szwajcarzy wygrywają w karnych z Ukrainią a Czesi minimalnie ogrywają Litwę