Wyniki trzeciej kolejki Pucharu Heinekena:
GRUPA 1
Northampton Saints 23:15 Cardiff Blues
Northampton pkt: Stephen Myler 13 (2pd, 3k), Paul Diggin 5 (1P), Chris Ashton 5 (1P)
Cardiff pkt: Dan Parks 15 (5k)
Żółte kartki: James Downey (Northampton – 37 min), Taufa’ao Filise (Cardiff – 38 min), Courtney Lawes (Northampton – 70 min), Gareth Williams (Cardiff – 76 min), Dylan Hartley (Northampton – 76 min)
Castres 21:16 Edinburgh
Castres pkt: Romain Teulet 9 (3k), Vincent Inigo 5 (1P), Steve Malonga 5 (1P), Pierre Bernard 2 (1pd)
Edinburgh pkt: Chris Paterson 11 (1pd, 3k), Simon Webster 5 (1P)
Żółta kartka: Frazer McKenzie (Edinburgh – 58 min)
1.Northampton 3 3 0 0 72 56 0 12
2.Castres 3 2 0 1 62 54 1 9
3.Cardiff 3 1 0 2 53 67 1 5
4.Edinburgh 3 0 0 3 60 70 3 3
GRUPA 2
Saracens 21:24 Racing Metro
Saracens pkt: Owen Farrell 11 (1pd, 3k), Noah Cato 5 (1P), Bradley Barritt 5 (1P)
Racing pkt: Jonathan Wisniewski 8 (1pd, 1k, 1dg), Francois Steyn 6 (2k), Juan Martin Hernandez 5 (1P), Sireli Bobo 5 (1P)
Clermont Auvergne 20:13 Leinster
Clermont pkt: Morgan Parra 10 (2pd, 2k), Julien Malzieu 5 (1P), Anthony Floch 5 (1P)
Leinster pkt: Jonathan Sexton 8 (1pd, 2k), Shane Horgan 5 (1P)
1.Leinster 3 2 0 1 76 65 2 10
2.Clermont 3 2 0 1 54 39 1 9
3.Racing 3 2 0 1 62 68 0 8
4.Saracens 3 0 0 3 54 74 2 2
GRUPA 3
Munster 22:16 Ospreys
Munster pkt: Ronan O’Gara 7 (2pd, 1k), Doug Howlett 5 (1P), David Wallace 5 (1P), Johnny Murphy 5 (1P)
Ospreys pkt: Dan Biggar 11 (1pd, 3k), Tommy Bowe 5 (1P)
Żółta kartka: Paul James (Ospreys – 54 min)
Czerwona kartka: Paul O’Connell (Munster – 69 min)
London Irish 13:19 Toulon
London pkt: Delon Armitage 5 (1P), Ryan Lamb 5 (1pd,1k), Daniel Bowden 3 (1k)
Toulon pkt: Jonny Wilkinson 14 (1pd, 4k), Rudi Wulf 5 (1P)
1.Munster 3 2 0 1 84 57 2 10
2.Toulon 3 2 0 1 56 72 0 8
3.Ospreys 3 1 0 2 57 57 2 6
4.London I. 3 1 0 2 52 63 1 5
GRUPA 4
Aironi 28:27 Biarritz
Aironi pkt: Tito Tebaldi 10 (2pd, 2k), James Marshall 5 (1P), Giulio Toniolatti 5 (1P), Matteo Pratichetti 5 (1P), Julien Laharrague 3 (1dg)
Biarritz pkt: Dimitri Yachvili 7 (2pd, 1k), Romain Terrain 5 (1P), Takudzwa Ngwenya 5 (1P), Charles Gimenez 5 (1P), Iain Balshaw 5 (1P)
Ulster 22:18 Bath
Ulster pkt: Ian Humphreys 17 (1pd, 5k), Pedrie Wannenburg 5 (1P)
Bath pkt: Olly Barkley 8 (1pd, 2k), Jack Cuthbert 5 (1P), Lewis Moody 5 (1P)
Żółta kartka: David Flatman (Bath – 27 min)
1.Biarritz 3 2 0 1 74 54 3 11
2.Ulster 3 2 0 1 67 59 1 9
3.Bath 3 1 0 2 51 40 3 7
4.Aironi 3 1 0 2 40 79 0 4
GRUPA 5
Perpignan 24:19 Leicester Tigers
Perpignan pkt: Jerome Porical 19 (1P, 1pd, 4k), Adrien Plante 5 (1P)
Leicester pkt: Toby Flood 14 (1pd, 4k), Geordan Murphy 5 (1P)
Żółte kartki: David Marty (Perpignan – 35 min), Marius Tincu (Perpignan – 40 min), George Chuter (Leicester – 40 min)
Llanelli Scarlets 35:27 Benetton Treviso
Scarlets pkt: Sean Lamont 10 (2P), Rhys Priestland 10 (2pd, 2k), Regan King 5 (1P), Joshua Turnbull 5 (1P), Stephen Jones 5 (1pd, 1k)
Benetton pkt: Kris Burton 12 (3pd, 1k, 1dg), Gonzalo Garcia 5 (1P), Tommaso Benvenuti 5 (1P), Fabio Semenzato 5 (1P)
1.Leicester 3 2 0 1 99 63 3 11
2.Scarlets 3 2 0 1 88 107 2 10
3.Perpignan 3 2 0 1 93 76 2 10
4.Treviso 3 0 0 3 70 104 1 1
GRUPA 6
Glasgow Warriors 16:28 Stade Toulousain
Glasgow pkt: Ruaridh Jackson 11 (1pd, 3k), Federico Martin Aramburu 5 (1P)
Toulouse pkt: David Skrela 13 (2pd, 3k), Florian Fritz 5 (1P), Yannick Jauzion 5 (1P), Cedric Heymans 5 (1P)
Newport Gwent Dragons 16:23 London Wasps
Newport pkt: Jason Tovey 11 (1pd, 2k, 1dg), Ashley Smith 5 (1P)
Wasps pkt: Dave Walder 8 (1pd, 2k), Ben Jacobs 5 (1P), David Lemi 5 (1P), Tom Varndell 5 (1P)
1.Toulouse 3 3 0 0 86 51 0 12
2.London W. 3 2 0 1 77 60 2 10
3.Glasgow 3 1 0 2 63 79 0 4
4.Dragons 3 0 0 3 48 84 1 1
NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:
48 – David Skrela (Toulouse)
43 – Ruaridh Jackson (Glasgow)
39 – Jerome Porical (Perpignan)
38 – Stephen Jones (Scarlets)
37 – Dave Walder (Wasps)
NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:
5 – Tommaso Benvenuti (Benetton)
3 – Takudzwa Ngwenya (Biarritz)
3 – Doug Howlett (Munster)