Wyniki czwartej kolejki Pucharu Heinekena:
GRUPA 1
Edinburgh 24:22 Castres
Edinburgh pkt: Tim Visser 5 (1P), Lee Jones 5 (1P), Simon Webster 5 (1P), David Blair 5 (1pd, 1k), Chris Paterson 4 (2pd)
Castres pkt: Rodrigo Capo Ortega 5 (1P), Sebastien Tillous-Borde 5 (1P), Seremaia Bai 4 (2pd), Pierre Bernard 3 (1k), karna piątka
Żółta kartka: Greig Laidlaw (Edinburgh – 65 min)
Cardiff Blues 19:23 Northampton Saints
Cardiff pkt: Dan Parks 14 (1pd, 3k, 1dg), Richard Mustoe 5 (1P)
Northampton pkt: Stephen Myler 18 (6k), Callum Clark 5 (1P)
Żółte kartki: James Downey (Northampton – 30 min), Bradley Davies (Cardiff – 48 min), Callum Clark (Northampton – 77 min)
Czerwona kartka: Xavier Rush (Cardiff – 53 min)
1.Northampton 4 4 0 0 95 75 0 16
2.Castres 4 2 0 2 84 78 2 10
3.Edinburgh 4 1 0 3 84 92 3 7
4.Cardiff 4 1 0 3 72 90 2 6
GRUPA 2
Racing Metro 14:19 Saracens
Racing pkt: Mirco Bergamasco 5 (1P), Nicolas Durand 5 (1P), Jonathan Wisniewski 4 (2pd)
Saracens pkt: Owen Farrell 14 (1pd, 3k, 1dg), Bradley Barritt 5 (1P)
Leinster 24:8 Clermont Auvergne
Leinster pkt: Cian Healy 10 (2P), Jonathan Sexton 9 (3pd, 1k), Sean O’Brien
Clermont pkt: Napoleoni Nalaga 5 (1P), Morgan Parra 3 (1k)
1.Leinster 4 3 0 1 100 73 2 14
2.Racing 4 2 0 2 76 87 1 9
3.Clermont 4 2 0 2 62 63 1 9
4.Saracens 4 1 0 3 73 88 2 6
GRUPA 3
Toulon 38:17 London Irish
Toulon pkt: Felipe Contepomi 18 (1P, 5pd, 1k), Olivier Missoup 5 (1P), Mickael Ivaldi 5 (1P), Tom May 5 (1P), Christian Loamanu 5 (1P)
London pkt: Chris Malone 12 (1P, 2pd, 1k), Alex Corbisiero 5 (1P)
Żółta kartka: Salosi Tagicakibau (London – 22 min)
Czerwona kartka: Salosi Tagicakibau (London – 45)
Ospreys 19:15 Munster
Ospreys pkt: Dan Biggar 14 (1pd, 4k), Mike Phillips 5 (1P)
Munster pkt: Tony Buckley 5 (1P), Keith Earls 5 (1P), Ronan O’Gara 5 (1pd, 1k)
Żółta kartka: Lifeimi Mafi (Munster – 80 min)
1.Toulon 4 3 0 1 94 89 1 13
2.Munster 4 2 0 2 99 76 3 11
3.Ospreys 4 2 0 2 76 72 2 10
4.London I. 4 1 0 3 69 101 1 5
GRUPA 4
Biarritz 34:3 Aironi
Biarritz pkt: Dimitri Yachvili 14 (4pd, 2k), Marcelo Bosch 5 (1P), Takudzwa Ngwenya 5 (1P), Benoit August 5 (1P), karna piątka
Aironi pkt: Riccardo Bocchino 3 (1k)
Bath 22:26 Ulster
Bath pkt: Olly Barkley 12 (4k), Matthew Carraro 5 (1P), Matt Banahan 5 (1P)
Ulster pkt: Ian Humphreys 16 (2pd, 4k), Nevin Spence 5 (1P), Adam D’Arcy 5 (1P)
Żółte kartki: Butch James (Bath – 44 min), Nevin Spence (Ulster – 67 min)
1.Biarritz 4 3 0 1 108 57 4 16
2.Ulster 4 3 0 1 93 81 1 13
3.Bath 4 1 0 3 73 66 4 8
4.Aironi 4 1 0 3 43 113 0 4
GRUPA 5
Benetton Treviso 15:38 Llanelli Scarlets
Benetton pkt: Robert Barbieri 5 (1P), Marco Filippucci 5 (1P), Willem de Waal 5 (1pd, 1k)
Scarlets pkt: Rhys Priestland 18 (3pd, 4k), Dominic Day 5 (1P), Daniel Newton 5 (1P), Jonathan Fa’amatuainu 5 (1P), Gareth Maule 5 (1P)
Żółta kartka: Vernon Cooper (Scarlets – 53 min)
Leicester Tigers 22:22 Perpignan
Leicester pkt: Billy Twelvetrees 17 (1pd, 5k), Alesana Tuilagi 5 (1P)
Perpignan pkt: Nicolas Laharrague 17 (1pd, 4k, 1dg), David Mele 5 (1P)
Żółta kartka: Rimas Alvarez-Kairelis (Perpignan – 73 min)
1.Scarlets 4 3 0 1 126 122 3 15
2.Leicester 4 2 1 1 121 85 3 13
3.Perpignan 4 2 1 1 115 98 2 12
4.Treviso 4 0 0 4 85 142 1 1
GRUPA 6
Stade Toulousain 36:10 Glasgow Warriors
Toulouse pkt: David Skrela 11 (4pd, 1k), Maxime Medard 5 (1P), Virgille Lacombe 5 (1P), Clement Poitrenaud 5 (1P), Thierry Dusautoir 5 (1P), Vincent Clerc 5 (1P)
Glasgow pkt: DTH Van der Merwe 5 (1P), Ruaridh Jackson 5 (1pd, 1k)
Żółte kartki: Richie Gray (Glasgow – 21 min), Jon Welsh (Glasgow – 64 min), Patricio Albacete (Toulouse – 73 min)
London Wasps 37:10 Newport Gwent Dragons
Wasps pkt: Dave Walder 17 (4pd, 3k), Joe Ward 5 (1P), Matt Van Gisbergen 5 (1P), Tom Varndell 5 (1P), Nic Berry 5 (1P)
Newport pkt: Aled Brew 5 (1P), Matthew Jones 5 (1pd, 1k)
1.Toulouse 4 4 0 0 122 61 1 17
2.London W. 4 3 0 1 114 70 3 15
3.Glasgow 4 1 0 3 73 114 0 4
4.Dragons 4 0 0 4 58 121 1 1
NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:
59 – David Skrela (Toulouse)
54 – Dave Walder (Wasps)
50 – Stephen Myler (Northampton)
48 – Dimitri Yachvili (Biarritz)
48 – Ruaridh Jackson (Glasgow)
NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:
5 – Tommaso Benvenuti (Benetton)
4 – Takudzwa Ngwenya (Biarritz)