Rugby Team Pogoń Siedlce – Budowlani Łódź 3:36

Spotkanie Pogoni z Budowlanymi miało coś z meczu kontrolnego, gospodarze ćwiczyli grę w defensywie, a goście próbowali różnych wariantów ofensywnych. Po 30 minutach siedlczanie prowadzili nawet 3:0, ale gdy z boiska z żółtą kartką zszedł Marek Mirosz łodzianie zdobyli dwa przyłożenia prowadząc do przerwy 14:3.

Mecz Pogoń – Budowlani:
21′ spalony Budowlanych na 22 metrze, Maciej Dzierżanowski celnie kopie na słupy i Pogoń prowadzi 3:0.
28′ żółta kartka dla Marka Mirosza za przypadkowe nadepnięcie przeciwnika w maulu ofensywnym, zespół gospodarzy gra w czternastu.
30′ po przegrupowaniu piłka podana do końca ataku, przewagę na skrzydle wykorzystuje Konrad Pisarek zdobywając pierwsze podwyższenie, Tomasz Grodecki podwyższa na 7:3.
37′ w linię ataku Budowlanych wchodzi trzecia linia młyna, przewagę wykorzystuje pozyskany z Lechii Rafał Sajur zdobywając przyłożenie, Tomasz Grodecki celnym podwyższeniem ustala wynik pierwszej połowy na 14:3.
42′ tuż po wznowieniu akcja po skrzydle na zamkniętą kończy się punktami Krzysztofa Zająca, Tomasz Grodecki tym razem chybia i jest 19:3.
49′ seria przegrupowań kończy się przyłożeniem filara Łukasza Sachrajdy, teza że grając w pierwszej linii nie można zdobyć punktów zostaje zachwiana, Tomasz Grodecki kopie na 26:3.
60′ najładniejsza akcja meczu, szeroko zagrana piłka na skrzydło, Maciej Maciejewski po solowym rajdzie zatrzymany kilka metrów przed polem podaje do Piotra Milczaka, który przykłada na 31:3, Tomasz Grodecki nie trafia z podwyższenia.
63′ próba kopu na bramkę w wykonaniu Pogoni, Maciej Dzierżanowski kopie za krótko.
76′ po maule na pole punktowe przedziera się Krzysztof Rybiński ustalając wynik przyłożeniem na 36:3, podwyższenie jak poprzednie nieskuteczne
80′ Tomasz Jarowicz odgwizduje koniec spotkania.

Rugby Team Pogoń Siedlce – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź
3:36 (3:14).
Punkty: Pogoń- Maciej Dzierżanowski 3;
Budowlani- Tomasz Grodecki 6, Konrad Pisarek 5, Rafał Sajur 5, Krzysztof Zając 5, Łukasz Sachrajda 5, Piotr Milczak 5, Krzysztof Rybiński 5.

Pogoń: Robert Kuźmiński – Gerard Miałkowski, Grzegorz Pliszka, Rafał Matusiak, Wojciech Romanowski (41 Norbert Kargol) – Maciej Dzierżanowski – Adrian Miałkowski – Marek Mirosz, Jakub Czaplicki (35 Łukasz Baca), Kamil Niedźwiedź (50 Paweł Rzewuski), Daniel Paczuski (41 Przemysław Stański), Paweł Narojek, Wojciech Plichta (68 Grzegorz Banaszak), Adrian Chruściel, Tomasz Antoszczuk (46 Grzegorz Toczyski). Trener: Gerard Miałkowski.

Budowlani: Sławomir Kiełbik – Konrad Pisarek, Krzysztof Zając, Piotr Milczak, Maciej Maciejewski (60 Krzysztof Kotas) – Tomasz Grodecki – Maciej Pabjańczyk (65 Adrian Nowacki) – Maciej Brażuk, Artur Maros (60 Rafał Gil), Rafał Sajur, Kacper Ławski, Jarosław Rawecki (60 Przemysław Kata), Michał Królikowski (72 Krzysztof Rybiński), Krzysztof Szulc (65 Adam Lisiecki), Łukasz Sachrajda. Trener: Ryszard Wiejski.

Sędziowie: Tomasz Jarowicz (Gdańsk) jako główny, Kacper Michałkiewicz i Jarosław Malara (obaj Kraków) jako liniowi.