Trzecie miejsce U18, wysoka wygrana z Niemcami

Polska reprezentacja U18 w spotkaniu o trzecie miejsce wysoko wygrała z Niemcami 30:6 (17:6).

Mistrzami w naszej grupie zostali Hiszpanie którzy rozbili kolejny zespół, tym razem Rosję 47:0.

Polska – Niemcy 30:6 (17:6)
3′ 0:3
4′ żółta kartka dla Niemiec
12′ 5:3 przyłożenie SZCZEPAŃSKI GRZEGORZ
18′ 5:6
27′ 10:6 przyłożenie DABKIEWICZ RADOSŁAW
32′ 15:6 przyłożenie WIŚNIEWSKI PIOTR
32′ 17:6 podwyższenie REKSULAK PATRYK
46′ 20:6 karny REKSULAK PATRYK
49′ żółta kartka URBANIAK MARCIN
58′ 23:6 karny REKSULAK PATRYK
70′ 28:6 przyłożenie WIŚNIEWSKI PIOTR
70′ 30:6 podwyższenie REKSULAK PATRYK

POLSKA
1. KUJAWA ŁUKASZ
2. NOSZCZYK HUGON
3. KOZŁOWSKI RADOSŁAW (68′ SZYMANOWSKI KAROL)
4. RADWAŃSKI DAWID
5. DABKIEWICZ RADOSŁAW
6. WIŚNIEWSKI PIOTR
7. MICHALAK JAROSŁAW (63′ BIERNACKI RAFAŁ)

Skład z meczu z Belgią:
Łukasz Kujawa, Hugon Noszczyk (Karol Szymonawski), Radosław Kozłowski – Dawid Radwański, Radosław Dabkiewicz (Alan Maszota)- Piotr Wiśniewski, Jarosław Michalak (Rafał Biernacki), Marcin Urbaniak – Michał Kępa – Patryk Reksulak – Szymon Okapa (Mariusz Sejdak), Kewin Bracik, Grzegorz Szczepański, Krystian Pogorzelski (Patryk Kiełsa)- Sławosz Hodura.

Sławosz Hodura 2

W pierwszych minutach meczu Niemcy mocno przycisnęli ale wszystkie ich akcje ofensywne zostały wybronione. Dwie żółte kartki w pierwszej połowie dla: Sławosza Hodury i Marcina Urbaniaka spowodowały, że dwukrotnie graliśmy w osłabieniu. Niemcy dwa razy obejmowali prowadzenie punktowe 3:0 i 6:5 (przyłożenie Grzegorza Szczepańskiego). Obraz gry zmienił się na naszą korzyść już w pierwszej połowie. Kolejne przyłożenia: Radosława Dabkiewicza i Marcina Urbaniaka były efektem bardzo dobrze realizowanych założeń taktycznych. Do przerwy prowadziliśmy 17-6, ale do końca meczu przeważaliśmy już w każdym elemencie gry. Kluczem do zwycięstwa były: bezbłędna gra defensywna i zamienianie błędów przeciwnika na konstruowanie akcji ofensywnych punkty. Poprawiliśmy grę w aucie, a kopy na bramkę były celne. Wygraliśmy w pięknym stylu 30-6. Potwierdziło się dobre przygotowanie fizyczne zawodników. Na mokrym i błotnistym boisku byliśmy szybsi i zwrotniejsi. Wszystkie mecze rozpoczynaliśmy w identycznym składzie i szczęśliwie uniknęliśmy poważnych urazów. Po raz kolejny nie mogę wymienić najlepszych zawodników. Każdy w drużynie miał swoją rolę i wypełnił ją należycie przez cały okres przygotowawczy, aż do ostatniego meczu na Mistrzostwach Europy.