Turniej weteranów w Gdańsku – Gościnna Lechia

Ogniwo Sopot wygrało Turniej Weteranów zorganizowany w Gdańsku, 19 listopada z okazji 55-lecia RC Lechia, drugie miejsce zajęła drużyna Poland Veterans, a trzecie gościnni gospodarze.

Imprezę otworzył mecz Lechii z Ogniwem, sopocianie prowadzili już 10:0, ale w drugiej połowie gospodarze doprowadzili do remisu 10:10. W drugim meczu Poland Veterans pokonali Lechię 10:5, a wszystkie punkty zostały zdobyte w pierwszej połowie. Ostatni mecz wygrało Ogniwo 25:5, Poland Veterans na początku drugiej połowy zdobyli kontaktowe punkty na 10:5, ale końcówka należała do Sopotu.
Najlepszym zawodnikiem młyna wygrano Grzegorza Jagusia z Poland Veterans, najlepszym zawodnikiem ataku Pawła Lipkowskiego z Lechii, a MVP imprezy Grzegorza Kacałę , który grał kolejno w Poland Veterans, Lechii i Ogniwie. Po czwartym meczu, który zgodnie z tradycją trwał najdłużej, uczestnicy imprezy obejrzeli spotkanie Pucharu FIRA-AER Polska – Niemcy.

Wyniki i punkty:
Lechia Gdańsk – Ogniwo Sopot 10:10 (0:10).
Punkty: Lechia- Paweł Daszkiewicz 5, Łukasz Talaga 5; Ogniwo- Tomasz Barwik 5, Jan Jaguszewski 5.

Poland Veterans – Lechia Gdańsk 10:5 (10:5).
Punkty: Poland- Artur Moroz 5, Grzegorz Kacała 5; Lechia- Łukasz Talaga 5.

Ogniwo Sopot – Poland Veterans 25:5 (10:0).
Punkty: Ogniwo- Marcin Jerzak 10, Sebastian Jabłoński 5, Jan Jaguszewski 5, Grzegorz Kacała 5; Poland- Wojciech Piasecki.

Kolejność końcowa:
1.Ogniwo Sopot (trener Jarosław Hodura, kierownik Krzysztof Matuszak),
2.Poland Veterans (trener Mirosław Żórawski, kierownik Jacek Wierzbicki),
AZS AWF Warszawa – Grzegorz Jaguś, Artur Moroz, Wojciech Piasecki, Wojciech Szonecki; AZS Zielona Góra – Adam Sawicki; Budowlani Łódź – Adam Kociński, Jacek Kociński, Przemysław Pustkowski, Cezary Zabokrzycki; Chaos Poznań – Paweł Borowski; ORC Poznań – Piotr Walczak; Politechnika Wrocław: Tomasz Knap, Dariusz Święs, Łukasz Wojtowicz; WFS Siedlce Veterans – Andrzej Kosyl, Paweł Kuligowski, Paweł Narojek, Sławomir Pieper, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Piotr Wedziuk, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrębiak, Bartosz Zagalski oraz gościnnie Grzegorz Kacała.
3.Lechia Gdańsk (trener Tomasz Sokołowski, kierownik Piotr Płoszaj).