Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 17 – 32 (3 – 15)

Pomimo dobrej postawy lubelscy Budowlani nie sprostali faworyzowanej Lechii.

Kolejnej porażki doznali seniorzy Budowlanych.
Zagrali najlepszy mecz w tym roku, niestety to nie wystarczyło by pokonać jednego z pretendentów do mistrzowskiego tytułu – Lechię Gdańsk.
Przełomowym momentem meczu była 22 minuta pierwszej połowy, przy stanie 3:3 bardzo groźniej kontuzji złamania nogi doznał Radosław Wołoszyn. Bezpośrednio po wznowieniu gry gdańszczanie zdobyli dwa kolejne przyłożenia i objęli prowadzenie 15:3.
Kolejnym feralnym okresem były trzy pierwsze minuty drugiej połowy. Niedostatecznie skoncentrowani gospodarze stracili dwa położenia i przegrywali już 3:29. Od tego momentu uzyskali wyraźną przewagę, zmniejszając rozmiary porażki.
Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem naszej ekipy był kapitan zespołu Jakub Jasiński zdobywca 10 punktów, rozgrywający setny mecz w I lidze w barwach Budowlanych Lublin.