Czwarte zwycięstwo Lwów

Środowe zwycięstwo nad zespołem Sharks 39:3 było dla Brytyjskich i Irlandzkich Lwów czwartą wygraną w czterech meczach podczas tourne po Południowej Afryce. Wyspiarze dzięki pięciu przyłożeniom (Mears, Heaslip,Byrne,Phillips i Fitzgerald) oraz dwóch karnych i trzech podwyższeniach O’Gary pokazali, że ich siła to nie tylko świetna obrona, ale również, a może przede wszystkim atak.

Trochę na uspokojenie trzeba dodać, że zespół Sharks wystąpił bez największych gwiazd Kankowskiego,Mtawarira, John Smit’a,Pienaar’a, JP Pietersen’a i Odwa Ndungane, którzy są już na zgrupowaniu kadry RPA.
Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gości, którzy po raz pierwszy przyłożyli w 23 min.(Mears)a po 40 min. prowadzili tylko 7:3. Druga połowa to prawdziwy popis formacji ataku Lwów.
O’Driscoll,Byrne,Fitzgerard i spółka pokazali, że ich forma zwyżkuje i są już gotowi do pierwszego meczu
z reprezentacją RPA. W najbliższą sobotę na Wyspiarzy czeka już kolejna drużyna, najbardziej utytułowany klub w RPA, Western Province,
w składzie którego powinniśmy zobaczyć Nowozelandczyka Chrisa Jacka, który niedawno zasugerował,że europejskie rugby jest zbyt delikatne i dlatego wraca do Super 14, aby móc pograć w twarde rugby.
Ciekawe jak wypadnie w walce z O’Connell’em, Sheridan’em,O’Callaghan’em czy Powellem.

SHARKS – BRITISH AND IRISH LIONS 3:39