Kadra na Czechy

Trener Tomasz Putra właśnie podał skład kadry, która od wtorku 11 listopada przygotowywać się będzie do meczu w Ostravie. Tymczasem w sobotę grali nasi grupowi rywale. W Brukseli na Stade Roi Baudouin w obecności około 3,5 tys. kibiców gospodarze pokonali Ukraińców 9-8 (3:5), choć niemal przez cały ten mecz prowadzili goście. W 34 minucie gry przyłożenie dla nich zdobył Oleksandr Łomakin, ale w ostatniej minucie pierwszej części gry zmniejszył je celnym kopem z karnego obrońca Belgów Alan Williams. Ten sam zawodniki wyprowadził gospodarzy na krótkie prowadzenie w 52 minucie spotkania, ale dwanaście minut później także z karnego celnie kopnął ukraiński łącznik ataku Sergij Tserkovnyj i goście prowadzili 8:6. Gdy do końca spotkania pozostawały tylko trzy minuty kolejną okazję wykorzystał jednak wspomniany już Williams. Mecz prowadził niemiecki arbiter Jens Reinecke. Jak można było się spodziewać rywalizacja w naszej grupie zapowiada się niezwykle interesująco, a znacznie więcej powinniśmy wiedzieć po zakończeniu jesiennych gier. Jeszcze w listopadzie czekają nas bowiem trzy pojedynki, w których możliwy wydaje się każdy wynik. Zagrają bowiem: Czechy v Polska /Ostrava, 15.11., sędzia: Villegas (Hiszpania)/, Mołdawia v Belgia /Kiszyniów, 16.11., sędzia: Petrescu (Rumunia)/ oraz Czechy v Mołdawia /Praga, 22.11., sędzia: Mourinha (Portugalia)/.

Szansę występu w Ostravie otrzymali:
zawodnicy formacji młyna – Paweł Nowak, Kazimierz Raszpunda, Grzegorz Falk, Michał Krużycki, Michał Królikowski, Marcin Wilczuk, Yaan Levandowski, Stanislas Krzesinski, Bastien Siepielski, Ciril Monarcha, Fabien Kwarta, Etienne Zyk, Kamil Bobryk, Tomasz Hebda
oraz formacji ataku: Łukasz Szostek, Mariusz Motyl, Jurij Buhało, Wojciech Łukasiewicz, Konrad Pisarek, Romuald Berthe, Cedric Vaissiere, Donald Gargasson, Krzysztof Hotowski i Dawid Banaszek .