Pogrom Ogniwa w Warszawie

Po ciężkiej walce Folca w Siedlcach drużyna z Warszawy liczyła na łatwe zwycięstwo jednak w pierwszej połowie walka była wyjątkowo wyrównana.

Godzina 13…. rozpoczęcie meczu. Pierwsze minuty należą do gospodarzy. Warszawski AWF bezustannie atakuje, na co Ogniwo może jedynie odpowiedzieć obronnymi kopami. W ten sposób już w 4 minucie AZS prowadzi 5:0 po udanej akcji Miśkiewicza. Gra przesuwa się na środek boiska. Ogniwo stara się wyprowadzić akcję jednak obrona Folca nie daje się przełamać. W 8 minucie gospodarze przeprowadzają kontrę i po podaniu Miśkiewicza jego kolega zdobywa punkty. Wtedy drużyna gości się przebudziła. Zaraz po wznowieniu gry Daniel Podolski wykonuje udany rzut karny, co daje pierwsze 3 punkty. Gra ponownie zatrzymuje się na środku. Rozstrzygnięcie przynosi dopiero 14 minuta, gdy po zespołowej akcji prawą stroną Folc zdobywa kolejne przyłożenie i podwyższenie. Niedługo później Ogniwo dostaje szansę na kolejne punkty jednak przegrywa młyna przy polu punktowym przeciwnika, jednak zaraz później Mariusz Wilczuk przekopuje piłkę nad obroną i wygrywa wyścig do niej z obrońcami. Kolejne 5 punktów. W tym momencie Ogniwo przejmuje inicjatywę na boisko i cały czas atakuje. Folcowi zostaje jedynie się bronić. W 23 minucie goście nie wykorzystują pięknej akcji zespołowej prawą stroną boiska w wyniku, czego do bardzo groźnej kontry o mały włos AZS AWF nie zdobył punktów po bardzo podobnej akcji. Na szczęście dla gości jeden z zawodników zgubił piłkę. Gra ponownie oczy się na środku. Pod koniec połowy Ogniwo „dostaje” młyn na 10 metrów od pola punktowego gospodarzy. Walka jest zacięta, młyn niemal minutę stoi w miejscu, jednak zawodnicy gospodarzy dołączyli się po bokach, przez co akcja zostaje przerwana i Ogniwo dostaje karny. Decydują się na młyn, który jednak przegrywają i po błędzie obrony Folc kontrą o mało nie zdobywa punktów. Koniec 1 połowy. Wynik 19:8 dla gospodarzy.
W czasie przerwy na trybuny przybyło kilkadziesiąt kibiców AZS. Słychać było piosenki, okrzyki i gorący doping.
Biorąc po uwagę 1 połowę, która była w miarę wyrównana 2 to już pogrom. Folc co chwila zdobywa kolejne punkty jednak nie odpuszcza nawet przy prowadzeniu ponad 30 punktami. Trener dokonuje kolejnych zmian, co okazuje się trafnymi decyzjami. Wprowadzeni Zagozda zdobywa 10 a Grygułło 2 punkty. Ponadto pomagają swoim kolegom zdobywać resztę przyłożeń. W tym czasie Ogniwo stara się jedynie bronić, co przy perfekcyjnym ataku gospodarzy nie daje rezultatu.
Mecz kończy się wynikiem 59:8, a Folc ambitnie dąży by odebrać mistrzostwo Arce Gdynia.