TOP 14 – 11 kolejka

Na pierwszy plan w 11-tej kolejce francuskiej TOP 14 wysunął się pojedynek na szczycie, w którym Clermont pokonało Toulon, odnosząc 50(!) kolejne zwycięstwo na własnym boisku! Spotkanie miało niesamowity przebieg, w szczególności zaś ostatnie 3 minuty. Po dropie Wilkinsona w 79 minucie na tablicy widniał remis 21:21, jednak w ostatniej minucie po karnym spowodowanym przez Matta Giteau, celnym kopem z podstawki popisał się Brock James. Dzięki tej wygranej Clermont zbliżyło się na dwa oczka do liderów z Toulonu. Pewne zwycięstwo zaliczyła, grająca bez 15-tu zawodników powołanych do reprezentacji, Tuluza. Wydarzeniem meczu z Montpellier był powrót Maxime’a Medarda, który uczcił to przyłożeniem. Niesamowita radość towarzyszyła graczom Mont de Marsan po końcowym gwizdku ich pojedynku z Racingiem. O jednopunktowym zwycięstwie beniaminka przesądził kopem z drop-goal’a Antoine Vignau-Tuquet. Mimo, że Mont de Marsan jest nadal czerwoną latarnią tabeli, to dla ich sympatyków pojawiła się nadzieja na pozostanie w lidze. Pozostałe mecze zostały zdominowane przez kopaczy. W meczach w Grenoble i Biarritz kibice nie zobaczyli przyłożeń. Również Baskowie z Biarritz cieszyli się z powrotu swego ważnego zawodnika – Dimitri Yachviliego. Wygrane zanotowały ponadtoz zespoły walczące o czołową szóstkę czyli Castres i Stade Francais.

Stade Toulousain 27:9 Montpellier

Toulouse pkt: Luke McAlister 17 (1pd, 5k), Maxime Medard 5 (1P), Timoci Matanavu 5 (1P)

Montpellier pkt: Martin Bustos Moyano 9 (3k)

Clermont Auvergne 24:21 Toulon

Clermont pkt: Brock James 14 (1pd, 3k, 1dg), Napoleoni Nalaga 5 (1P), Regan King 5 (1P)

Toulon pkt: Jonny Wilkinson 21 (6k, 1dg)

Żółta kartka: Aurelien Rougerie (Clermont – 73 min)

Racing Metro 16:17 Mont de Marsan

Racing pkt: Olly Barkley 16 (1P, 1pd, 3k)

M.de Marsan pkt: Antoine Vignau-Tuquet 12 (3k, 1dg), Simon Lucu 5 (1P)

Żółte kartki: Karim Ghezal (Racing – 43 min), Fabrice Estebanez (Racing – 50 min), Ephram Taukafa (M.de Marsan – 56 min)

Stade Francais 20:13 Agen

St.Francais pkt: Jerome Porical 15 (5k), Julien Arias 5 (1P)

Agen pkt: Saimoni Vaka 5 (1P), Marc Giraud 5 (1P), Viliamu Afatia 3 (1k)

Grenoble 9:6 Bayonne

Grenoble pkt: Jonathan Pelissie 9 (3k)

Bayonne pkt: Benjamin Boyet 3 (1k), Cedric Garcia 3 (1k)

Bordeaux Begles 13:16 Castres

Bordeaux pkt: Camille Lopez 8 (1pd, 2k), Felix Le Bourhis 5 (1P)

Castres pkt: Rory Kockott 6 (2k), Romain Teulet 5 (1pd, 1k), karna piątka

Żółte kartki: Laurent Delboulbes (Bordeaux – 26 min), Romain Cabannes (Castres – 56 min), Christophe Samson (Castres – 68 min)

Biarritz 15:3 Perpignan

Biarritz pkt: Dimitri Yachvili 15 (5k)

Perpignan pkt: David Mele 3 (1k)

Żółta kartka: Farid Sid (Perpignan – 61 min), Dimitri Yachvili (Biarritz – 79 min)

Bastien Siepielski (Montlucon) – grał od 31 minuty

W tabeli prowadzi Bressane (28 pkt). Lille jest drugie z dorobkiem 26 pkt, Vienne zajmuje 4 miejsce (21 pkt), zaś Montlucon jest dziewiąte (7 pkt).

Grupa 2:

Lavaur 18:16 Rodez

Michał Krużycki (Rodez) – grał cały mecz
Eric Piórkowski (Rodez) – grał do 63 minuty

Romans 20:13 Blagnac

Grzegorz Janiec (Romans) – nie grał

W tabeli prowadzi Bourgoin (29 pkt). Rodez z dorobkiem 15 pkt jest szóste, zaś Romans, również z 15 oczkami, zajmuje siódme miejsce.