RPA – Nowa Zelandia 31:19

Drugi mecz i druga wygrana RPA nad Nową Zelandią w Pucharze 3 Narodów. W sobotni wieczór po raz kolejny nie pozostawili złudzeń kto obecnie gra lepsze rugby, wygrywając w Durbanie 31:19. Wszystkie 31 punkty dla gospodarzy zdobył Morne Steyn, stając się bohaterem wieczoru. Pobił tym samym rekord zdobytych punktów przez jednego zawodnika w test meczu, który od 2000r. należał do Portugalczyka Thierry Texeira (30 pkt przeciw Gruzji). Trzeci wynik w historii dla Jonny Wilkinsona – 27pkt przeciw RPA w 2000r.

Mecz lepiej rozpoczęli Nowozelandczycy, prowadząc przez większą część pierwszej połowy. Jednak z upływem czasu coraz lepiej grali „spece od kopania” Francois i Morne Steyn oraz Fourie du Preez. W ataku coraz groźniejsi stawali się Bryan Habana i JP Pieterson, a pod dowództwem Bakkiesa Botha popłoch w obronie siali Heinrich Brusson i Tendai Mtawrarira. Do przerwy 22:13 dla RPA.
Po przerwie dominacja Springboks była coraz wyraźniejsza. Nowozelandczycy tracąc kontrolę nad grą popełniali całą masę prostych błędów (28 w całym meczu!). Po raz kolejny słabiutko wypadła formacja ataku. Dziesiątka S.Donald oblał całkowicie egzamin w obu meczach(wczoraj to w ogóle nie istniał!). Nie za wiele pomogły zmiany. Zarówno McAlister jak i Weepu, Mealamu i Read nie wnieśli nic dobrego do gry All Blacks. Mecz zakończył się zwycięstwem RPA 31:19. Przed Mistrzami Świata jeszcze 4 mecze: u siebie w Newlands z Australią, dwa wyjazdy do Australii i jeden do Nowej Zelandii.

RPA – NOWA ZELANDIA 31:19 (22:13)