Site icon rugby.info.pl

WMPD Rugby Olsztyn w finale

Zespół WMPD Rugby Olsztyn awansował do finałowego meczu o walkę do I ligi.

W rewanżowym meczu o awans do finałowego spotkania w walce o I ligę zespół WMPD nieznacznie przegrał z AZS Gdańsk 12:8. Jest to dosyć dobry wynik dla drużyny z Olsztyna, gdyż zespół z Gdańska, aby wyeliminować zespół olsztyński z dalszej gry o wejście do I ligi musiał wygrać różnicą 41 pkt. Zespół z Olsztyna zagrał bardzo spokojnie, nie pozwalając gdańszczanom nabrać odpowiedniego tępa gry. Startegia WMPD polegała na jak najdłuższym przetrzymywaniu piłki w swoim posiadaniu (szczególnie w młynie), aby nie stracić wypracowanej różnicy punktów z pierwszego spotkania.
Już w 1 min. punkty zdobył Miszczuk z AZS-u. W 4 min. po karnym zawodnik WMPD – Tomasz Rokicki wykorzystał kopnięcie zmniejszając tym samym przewagę gdańszczan na 5:3. Kolejne 5 pkt. zdobył Woronko w 8 min. a podwyższenie wykorzystał Pogorzelski i było 12:3 dla AZS-u. WMPD nie poddawało się jednak i po kolejnych już w tym sezonie (szczególnie w ostatnich meczach) punktach Mariusza Dominika zespół olsztyński ustalił wynik na 12:8. Druga część gry to typowa walka o przetrwanie obu drużyn, w której nie zobaczyliśmy żadnej punktowej akcji. Duży wpływ na przebieg meczu miała niewątpliwie pogoda – straszny upał, który powodował olbrzymie zmęczenie zawodników.
Dzięki temu wynikowi (WMPD Rugby Olsztyn 51:15 AZS AWFiS Gdańsk – w dwumeczu) zespół WMPD Rugby Olsztyn awansował do finału w walce o awans do I ligi. Teraz zespół z Olsztyna czeka na wynik jutrzejszego (18.06.2006 r.) spotkania pomiędzy Skrą Warszawa i Czarni Pruszcz Gdański, aby poznać swojego finałowego przeciwnika.
W finale zagrają już z zespołem olsztyńskim Litwini, którzy na pewno będą dużym wzmocnieniem.

Exit mobile version